ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4605161
*
nr 460 5161
Spegel
med konsol, Jugend ek, höjd: 250, (skivan fläckig)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2007
kl 17:20:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 14:06:16
1
450 kr
1/4 23:25:06
2
350 kr
1/4 23:25:51
2
450 kr
2/4 10:30:51
2
500 kr
2/4 10:37:09
3
1.200 kr
2/4 15:06:02
4
1.100 kr
2/4 15:06:50
4
Vinnande bud
2/4 15:08:16
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugend ek konsol skivan fläckig spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 460 5161
Spegel
med konsol, Jugend ek, höjd: 250, (skivan fläckig)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 14:06:16 | 1 | 450 kr |
1/4 23:25:06 | 2 | 350 kr |
1/4 23:25:51 | 2 | 450 kr |
2/4 10:30:51 | 2 | 500 kr |
2/4 10:37:09 | 3 | 1.200 kr |
2/4 15:06:02 | 4 | 1.100 kr |
2/4 15:06:50 | 4 | Vinnande bud |
2/4 15:08:16 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugend ek konsol skivan fläckig spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02